piątek, 14 listopada 2014

Akcesoria do zdjęć cz.2 - straganik

Dziś kolejna część zestawu akcesoriów do zdjęć dla pani fotograf.
Teraz przyszedł czas na straganik. Miał to być straganik / stoisko, dla stojącego kilkuletniego dziecka. Wystarczająco stabilny by można było poustawiać na nim jakieś dodatki i by całość była oczywiście bezpieczna dla samego dziecka. Wysokość blatu wg zamówienia to 60 cm, a wysokość całkowita ok 120cm. Dodatkowym życzeniem było umieszczenie tablicy, na której można by pisać kredą.
Straganik wykonałem z belek sosnowych i dwóch rodzajów sklejki. Grubsza 20mm stanowiła ladę straganu, zaś płyta 8mm posłużyła jako ścianka przednia i tablica u góry.
Całość oczywiście została połączona przy użyciu kołków i kleju bez użycia elementów metalowych.
Belki zostały przestrugane na grubościówce by były identyczne. Następnie wyfrezowałem rowki pod ściankę przednią i tablicę górną. Kolejny etap to wycięcie ukośnicą rowków pod blat i stopy. Same stopy wycięte są z klejonki sosnowej. Po tej obróbce przyszedł czas na zaokrąglenie frezem wszystkich krawędzi, wykonanie otworów pod kolki łączące i przeszlifowanie powierzchni. 

Tablicę do pisania kredą wykonałem ze sklejki. Płyty sklejki wycięte są na pilarce stołowej, a krzywizna tablicy na pile taśmowej. Z obu stron przykleiłem specjalną okleinę, zamówioną w sieci. Okleina bardzo dobrze sprawdza się jako tablica. Bardzo łatwo ją nakleić. Po użyciu wystarczy przetrzeć na sucho - zupełnie jak "prawdziwa"tablica.
Straganik, podobnie jak sanki został pomalowany 2 warstwami lakierobejcy Altax w kolorze mahoń.

Podobnie jak wcześniej zdjęcia pani fotograf prezentujące efekt końcowy:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz