poniedziałek, 9 marca 2015

Regalik łazienkowy / bathroom tallboy

Ostatnio jeden z klientów zażyczył sobie mały regał do łazienki, na którym można by trzymać ręczniki i podręczne kosmetyki.
Wymiary w poziomie to 40x30 cm i wysokość około 80-85 cm. Regał miał mieć 3 półki. Najwyższa miała być całkowicie płaska. Niższe dla lepszego dostępu też miały być pozbawione "barierek". Jednak by zachować sztywność żebra miały się znaleźć pod półkami, a ze względów estetycznych miały dostać łuki. Całość miała być też w miarę lekka by można było bez problemów przestawiać tam, gdzie będzie potrzeba.
Konstrukcję regału, czyli nogi i żebra wykonałem z sosny. Na półki użyłem płyty meblarskiej. Daje ona dużą sztywność i zapobiega ewentualnym odkształceniom i zmianom wymiarów przy zmianie wilgotności, co może się zdarzyć przy większej powierzchni litego drewna. Na połączenia użyłem lamelki i klej wodoodporny.
Całość została zaimpregnowana i pomalowana lakierem. 2 warstwy wszędzie, a powierzchnie narażone na największe użycie i kontakt z mokrymi rękoma - czyli półki i zewnętrzne powierzchnie nóg dostały jeszcze trzecią warstwę.
Od spodu dodałem plastikowe ślizgacze by zbyt szybko nie zniszczyć nóg przy przestawianiu. 

Efekt końcowy wygląda następująco:1 komentarz:

  1. U mnie jakoś taki regał nie bardzo się sprawdzał więc zamieniłam go po prostu na szafkę łazienkową. Aktualnie jestem na etapie przeobrażania moich wnętrz w style mieszane jeśli chodzi o meble http://abc-augustow.pl/mieszanie-styli-wystroju-wnetrza-mozna-polaczyc-tradycje-nowoczesnosc/ i tutaj nie mam problemów z tym wszystkim.

    OdpowiedzUsuń