wtorek, 9 grudnia 2014

Skrzynka na zabawki - cz.1

Dzisiaj pokażę proces powstawania skrzynki na zabawki dla dziecka.
Pomysł zrodził się podczas jednej z wielu sesji przekopywania internetu w poszukiwaniu inspiracji. Tak się składa, że ten temat będzie również niedługo na topie w moim domu rodzinnym, a więc postanowiłem zrobić coś takiego.
Z założenia skrzynka miała mieć rozmiary umożliwiające przechowanie sporej ilości "luźnych" zabawek. Tak więc rozmiary to 60x30x30 cm. Przy uwzględnieniu 18mm grubości ścianek daje to ponad 40 litrów pojemności wewnętrznej.
Skrzynkę zbudowałem z klejonek sosnowych sformatowanych na odpowiednie wymiary. W ściankach bocznych wykonałem otwory służące jako uchwyty do przenoszenia. Najpierw sednikiem wykonałem okrągłe otwory 35mm, które później dłutem połączyłem w jeden większy. W ściance przedniej zrobiłem wycięcie, dzięki któremu łatwiej będzie otwierać skrzynkę.Denko wykonałem ze sklejki 8mm. Umieszczone jest w rowkach, które wyfrezowałem po wewnętrznej stronie ścianek. Same ścianki są połączone wklejonymi lamelkami. 
Po zmontowaniu całości zaokrągliłem krawędzie frezem R4.
Gdy wszystkie elementy były już odpowiednio zaimpregnowane i przeszlifowane (p180) zacząłem olejowanie. Użyłem aplikatora Festool Surfix i oleju One Step. Nałożyłem dwie warstwy przedzielone szlifowaniem na p240 i zakończyłem polerowaniem.
Po wyschnięciu zamontowałem zawiasy.Do pełni szczęścia planuję jeszcze zainstalować ograniczniki otwarcia i wtedy będzie można przekazać skrzynkę w ręce małego użytkownika.

2 komentarze:

  1. czt moźna zamowic taka skrzynie u pana?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oczwywiście można zamówić taką skrzynkę. Zapraszam do kontaktu telefonicznego pod nr 532 233 867

      Usuń